• jablonec_zimni.jpg
  • jablonec_zimni_1.jpg
  • jnc.jpg
  • zima_4.jpg
  • zimni_jablko.jpg

2019

Budování církve

V roce 2019 jsme pokračovali v budování církve svatých v Nové Gorici. Přesunuli jsme se z fáze velké domácí skupiny, kdy jsme se (s trochou nadsázky) jako dvě kvočny starali o všechna kuřata, do fáze začátku opravdového sboru. Tedy společenství, kde lidé mají své trvalé úkoly, tak jak to v Boží rodině má být. Z tohoto kroku máme velikou radost, protože zdánlivě jednoduchá věc, která se v mnoha jiných společenstvích snadno podaří, zde nebyla vůbec lehká.

 

Semináře pro podnikatele

Mimo práci na Boží vinici v Nové Gorici jsme v celoslovinském měřítku pokračovali v seminářích pro podnikatele, kde vyučují křesťanští podnikatelé z různých zemí. V roce 2019 přednášeli podnikatelé z Jižní Afriky a z Anglie.

Evangelizace a spolupráce se sbory

Kromě osobních evangelizací jsme pořádali také celosborové evangelizace. Významnou akcí bylo shromáždění, na kterém své svědectví sdílel Andreas Berglesow. Tento muž původem z německé menšiny v Rusku zemřel po autonehodě v blízkosti jezera Bajkal a Bůh jej vskřísil z mrtvých. Andreas, kterému chybí některé orgány v těle a který by podle lékařů neměl vůbec žít, jezdí po celém světě, vypráví příběh o této zkušenosti a o Boží touze zachránit co nejvíce lidí. Na shromáždění v Nové Gorici přišlo okolo 120 lidí. Videozáznam shromáždění (německo-slovinsky) je k dispozici na YouTube kanálu Evangelijski center Nova Gorica. Andreasovo svědectví si můžete poslechnout i v češtině zde.

Nadále se prohlubovala spolupráce s ostatními slovinskými sbory a Boží služebníci z domova i z ciziny přinášeli do našeho sboru různá obdarování a služby.

 

b_436_211_16777215_0_0_images_stories_2020_BerglesowNovaGorica2019.jpg