• jarni.jpg
  • jnc.jpg
  • unor.jpg
  • unor2.jpg
  • zima_4.jpg

Co je za námi

Týden modliteb - leden 2024

Každoročně se mnohé jablonecké církve zapojují do Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Stejně tomu bylo i letos. Od pondělí do soboty jsme se třetí lednový týden setkávali na různých místech.
Hned v pondělí jsme se sešli v kostele sv. Anny, kde proběhlo opravdu ekumenické setkání. Duchovní z katolické, husitské, starokatolické a evangelické církve, z církve adventistů i z našeho sboru četli z Písma a přinášeli krátká zamyšlení v kontextu příběhu o milosrdném Samařanovi. Kdo je náš bližní? Komu jsme my bližními? Ačkoli venkovní i vnitřní teploty byly na bodu mrazu, uvnitř kostela byla příjemná atmosféra. Po modlitebním setkání vystoupil jablonecký soubor Gospel Yetu - zpívali skvěle. Tak prý, kdo se chceme přidat, můžeme - bližší informace na https://www.gospelyetujbc.cz/ .

Kromě "tradičních" kostelů a modliteben jsme se setkali tentokrát i v kapli jablonecké nemocnice. Jsme rádi, že tento prostor může nově každou středu od 16,30 do 17,30 h sloužit jako "otevřená kaple" pro personál i pacienty nemocnice a nabízí možnost pro rozhovor s přítomným duchovním, společnou modlitbu, či poslech hudby.
Sbírka lednového týdne modliteb byla tentokrát na podporu letního příměstského tábora Young Life English Camp, který se uskuteční v Jablonci koncem července.