• kvety-jaro.jpg
  • leto2web.jpg
  • leto_1.jpg
  • leto_2.jpg
  • leto_3.jpg

Zamyšlení

Co mi ukázala půlka chleba…

To byl zase den. Když se něco nedaří, tak se to nedaří (určitě tuhle větu znáte i s jiným slovesem – trefnějším). Mám dojem, že na co sáhnu, to v nejlepším případě nedokončím, v tom horším rovnou zkazím. Výčet mých dnešních úspěchů se rovná nule. Vůbec jsem nestihla, co jsem potřebovala – a podotýkám, že seznam toho, co jsem měla za dnešek udělat, vydal na stránku A4… Proč se to muselo stát zrovna mně?

Chystám večeři a na stůl dávám půlku chleba (aspoň ten jsem stačila koupit), pomazánkové máslo, rajčata… Ještě připravím něco k pití… Sedím u stolu a tupě zírám před sebe na tu půlku chleba. Vlastně se vůbec nedívám na chleba. Koukám někam skrz a v hlavě mám obrazy.

b_150_200_16777215_00_images_clanky_Zamysleni_kudy-na-vrchol.jpgChleba je kopec a já ho musím zdolat.
Přesněji řečeno, není to kopec, je to hora.
No, úplně narovinu – je to velehora. Její kolmá stěna je nebezpečná jak severní stěna Eigeru.
Možná bych našla ještě výstižnější přirovnání.
Je to jako skála, kde se není za co chytit.
Žádná spára, nikde nic.
A já, úplně mrňavá, stojím pod Kopcem mých problémů, bolí mě za krkem, když se podívám nahoru,
a absolutně netuším, jak tenhle kopec (velehoru) pokořím.
Tudy cesta nevede.
Neřešák.


b_150_200_16777215_00_images_clanky_Zamysleni_tady-je-cesta.jpgMám dvě možnosti – buď nad sebou lámat hůl (a ještě si to přikořenit průpovídkami o vlastní neschopnosti a nemohoucnosti), nebo přece jen zkusit hledat řešení… Ha ha, ten byl dobrej :-).

Pozor, někdo se řítí do kuchyně, musím ještě nakrájet ten chleba. Beru nůž a sahám po chlebu. Počkat!!!
A znovu se dívám skrz chleba…

Každá mince má dvě strany, každý chleba dvě kůrky. Sláva! Totiž, když ten chleba obejdu, je tam cesta! Ta prasklina, která vede od úpatí hory skoro až na vrchol, to je ta cesta, kde přece objevím nějaké stupy a chyty… Ne, nebude to procházka po široké pohodlné cestě… Ne, nevede tam lanovka… Ne, nevyleze to nikdo místo mě… Ale mám naději, že tuhle velehoru (kopec) zdolám.

Ne, nemám halucinace z hladu :-). Jsem fascinovaná jednoduchým příkladem, a tak odkládám nůž a jdu si pro foťák. Ten chleba musíte vidět…